Manisa'nın konuştuğu olayda mağdurlar ne diyor?

Manisa'da iki kuyumcu tarafından dolandırıldığı iddia eden yaklaşık 150 kişi, iş yerinin önünde toplanarak paralarını istedi.

Manisa'nın konuştuğu olayda mağdurlar ne diyor?

Manisa'da iki kuyumcu tarafından dolandırıldığı iddia eden yaklaşık 150 kişi, iş yerinin önünde toplanarak paralarını istedi.

26 Eylül 2020 Cumartesi 09:00

Dün gece Manisa'da hareketli saatler yaşandı. Şehzadeler ilçesinde kuyumculuk yapan A.T. ile M.Ö'nün kendilerine altın alım satımı yapıp kar ettireceği yönünde vaatlerde bulunarak para topladığını belirten yaklaşık 150 kişi, kuyumcular tarafından dolandırıldığını öne sürmüştü. Kuyumculardan paralarını geri istemelerine rağmen çeşitli bahanelerle bekletildiklerini savunan yüzlerce mağdur, Kuyumcular Çarşı'sındaki iş yerinin önünde toplanarak kuyumcuya baskın yaptı. Olay yerine çok sevk edilen polis ekipleri, kabalığı sakinleştirmeye çalıştı. 

Olayın merkezinde bulunan A. T.'nin avukatı dün gece, konunun kendileriyle ilgili olmadığına, iki kuyumcu arasında fiili bir bağ bulunmadığına dair bir açıklama yapmıştı

Peki konuyla ilgili mağdurlar ne diyor? İşte mağdurların açıklamaları;

Mağdurlardan Mehmet Karakaş, kuyumcuya 225 bin lira vermesine rağmen geri alamadığını belirterek, "Bize külçe alacaktı, paramı istemeye gittim. Bugün diyor, yarın diyor ama vermiyor." dedi. 

Hüseyin Alevoğlu da altın yapması için kuyumcuya para verdiklerini anlatarak, "Bugün gelin alın, yarın gelin alın diyor. Dün açıktı dükkanı, bugün dükkanı kapanmış. 174 bin lira vermiştim altın yapması için." diye konuştu. 

İlyas Oğuz da 150-200'e yakın mağdur olduğunu dile getirerek, "Şu an paramızı geri istediğimizde farklı bahaneler sunup bize paramızı geri vermiyor. Burada Sayın Cumhurbaşkanımızdan, valimizden ve başımızdaki milletvekillerimizden yardım bekliyoruz. Bizim mağduriyetimiz giderilsin, biz son kuruşumuza kadar paralarımızı bunlara verdik. Toplamda 15-20 milyon liradan bahsediliyor. Polis bu kuyumcuları aldı ama biz bunları kaçmak üzereyken bulduk." ifadelerini kullandı.  

Son Güncelleme: 26.09.2020 09:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ali 2020-10-04 10:27:22

Vergisiz kazanç sağlarken iyi dolandırılınca devlet yardım etsin. Ben maliyenin yerinde olsam hepinize ceza keserim

Avatar
Eski muhtar 2020-10-04 22:58:18

Vermeden almak Allaha mahsustur

Avatar
Elaman 2020-10-04 23:02:24

Ben verdim aldım Allah razı olsun baya parama para kattim tadında bıraktım kazanır ken güzel oluyor kaybedince acı geliyor e yapacak birsey yok eski bir ata sözü ile yorumu son nandirmak istiyorum su testisi su yolunda kırılır

Avatar
Yörükoğlu 2020-10-05 00:31:54

ARZı kısıtlı ürüne yatırım yapın.

Avatar
Mahalle sakini 2020-10-15 19:26:06

Para verirken cumhurbaşkanı valiye sordunuz mu ki onlardan yardım istiyorsunuz. Insanların birikimlerinin heba olması tabiki de çok üzücü. Ancak aza kanaat etmeyen çoğu bulamazmış. Bir aksilik olmasa idi vergisiz algısız iyi para kazanacaktınız.kolay para kazanmak hayalinin sabahı. Hani seri piyango bileti alırsın ya yılbaşında evde yatarken tirilyonlar senin. Eee simdi günlerden 1 Ocak.yine de geçmiş olsun ders olsun

banner112