İYİ Parti lideri Meral Akşener, canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Akşener, Altılı Masa ve Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili sorulara net yanıtlar verdi.

Türkiye’nin gündeminde ekonomik krizin yanı sıra 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri var. Altılı Masa ise henüz adayını açıklamadı.

Bu sabah FOX TV’de yayınlanan Çalar Saat adlı programda İlker Karagöz’ün konuğu oldu.

“Altılı Masa’da çatlak var mı?”, “İYİ Parti’de masadan kalkmak gibi bir yaklaşım var mı?” sorularını “Hayır” diye yanıtlayan Akşener, “Aday liderler masasından mı olacak” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHP’nin ‘Başörtüsü teklifi’ne yanıt Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHP’nin ‘Başörtüsü teklifi’ne yanıt

“Cumhurbaşkanı adayının bu masadan çıkacağını ilk olarak Kılıçdaroğlu dile getirdi. Biz o masada bulunanlar olarak bunu olumlu bulduk. Dolayısıyla karar masadan çıkacak. Yani karar masadan çıkacak. Altılı Masa’yı oluşturan liderlerin o karara katılımını seçmenleri ve sahada gördükleri belirleyecek.”

Meral Akşener’in açıklamalarından satır başları şöyle:

Cumhurbaşkanı adayı olmayacağımı ifade ettim. Başbakan adayı olacağımı söyledim. 31 Mart’ta CHP ile birlikte seçime gitmek ve teklifin onlardan gelmesi seçmeni tekrar ayaklandırmak içindi. Derdim parlamenter sisteme dikkat çekmekti. Hâlâ tek adaylığa gidilmeli gerektiğini düşünüyorum.

Kazanacak bir aday. Parlamenter sisteme geçilmesi gerektiğini vurgulayacak bir adam. Devlet tecrübesi olan bir adayımız olacak. Millet İttifakı’nın adayı olacak. Olması gereken bu.