AK Parti MKYK üyesi ve ekonomist Doç. Dr. Resul Kurt, işverenin 7 bin liralardan kapıyı açtığını belirtti. Kurt yeni asgari ücret beklentisinin ise 8.000-8.250 TL civarında olduğunu söyledi.

Milyonların merakla beklediği yeni asgari ücret zammında sona geliniyor.

Dün üçüncü kez toplanan Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda TÜRK-İŞ tarafından 9 bin TL rakamı dile getirildi.

TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, "20 gündür TÜRK-İŞ'in teklifi 7 bin 785 TL... Bizim böyle bir teklifimiz yok. TÜRK-İŞ'in resmi teklifi 9 bin lira. Verirlerse imza atarız, vermezlerse o meselenin içinde bulunmayız." dedi.

Yaşananların ardından asgari ücretle ilgili iktidar cephesinden konuya ilişkin bir açıklama geldi.

AK Parti MKYK üyesi ve ekonomist Doç. Dr. Resul Kurt dikkat çeken ifadeler kullandı.

Anayasa Mahkemesi'nde Zühtü Arslan yeniden seçildi Anayasa Mahkemesi'nde Zühtü Arslan yeniden seçildi

"İŞVEREN TARAFI 7 BİN LİRALARDAN KAPIYI AÇTI"

A Haber ekranında konuşan Kurt, işverenin 7 bin liralardan kapıyı açtığını belirtti. AK Partili Kurt, asgari ücretin ne zaman açıklanacağını söyledi.

"İşçiyi memnun edeceğiz, işverene de taşınabilecek kadar bir yük verileceğiz" diyen Kurt, "Asgari ücret şu anda 5 bin 500 lira. Bizim 7 bin 825 lira sınırımız var, pazarlığı buradan başlatacağız dedi Ergün Atalay. Yüzde 42,43 bandına geliyor. Talebimiz bu değil dedi. TÜRK-İŞ Başkanı işçiyi sattı dediler. Yüzde 42 civarında bir artış işçi tarafını memnun etmiyor. İşveren tarafı da 7 bin liralardan kapıyı açtı" değerlendirmesinde bulundu.

Kurt yeni asgari ücret beklentisinin ise 8.000-8.250 TL civarında olduğunu söyledi.