Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan tahminlere göre bugün yurdun iç kesimlerinde kar yağışı kendini gösterecek. Kıyı kesimlerde yağışlar yağmur olarak görülecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni haftaya dair hava durumu tahminlerini yayınlandı. Rapora göre Ankara ve çevresinde bugün aralıklarla kar yağışı bekleniyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi kuvvetli sağanak yağışa karşı uyarıldı, yağışlar kuzey kıyılarımızda da kendini gösterecek.

BİRÇOK ŞEHİR ETKİLENECEK

AFAD, deprem bölgeleri için öncelikli ihtiyaç malzemelerini açıkladı AFAD, deprem bölgeleri için öncelikli ihtiyaç malzemelerini açıkladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu, Van, Hatay, Kahramanmaraş, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile Adana'nın kuzey kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Kıyı kesimler, Marmara'nın doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Şanlıurfa çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Sinop ve Hatay çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı, Malatya'nın güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.