çözüm koleji
Son Dakika Haberleri
Mertel Oto Lastik
ERTUĞRUL AYTAÇ
» ERSAN ATILGANIN BAŞARI ÖYKÜSÜ
11 Temmuz 2017 Salı


Geçen hafta Çarşamba günü Çeşme’de marketten gazetelerimi aldım. Bende alışkanlıktır. Güne, mesleğime başladığım Ege Bölgesi’nin güçlü gazetesi Yeni Asır’ı okumakla başlarım. Birinci sayfayı incelerken Ersan Atılgan’ın resmini gördüm. Renkli simalar dizisine Ali Filizkan, Ersan abi ile devam ediyor. Yeni Asır’ın anonsu “SİYASET YASAĞI BENİ PATRON YAPTI.”

Hey gidi günler hey! Bugün ‘Adalet’ için yürüyen CHP var ya; kısa süreli iktidarlarında en büyük adaletsizliği yapan partidir. Hiç kırılmasınlar. O yıllarda Ali Filizkan ile ben YSE’de çalışıyoruz. İşçi statüsünde. Ali Filizkan aradı:“Tayinimizi çıkarmışlar. Seni Tunceli’ye, beni de Kars’a.” İnanmadım! “Ali Filizkan şaka yapıyor” dedim. Doğruydu. Dostum bugünkü CHP İl Başkanı iyi hatırlar bu olayı. Biz Ali ile Adalet Partili’ydik. Ama Manisalıydık. O güne kadar da işçi ve sendikalı kimseye böyle uygulama yapılmamıştı. “Canları sağolsun” dedik. Ersan Atılgan Manisa Belediye Başkanı genç, otoriter… Beni aradı “Geçmiş olsun. Yarın Ali Filizkan’ı al belediyede görevleriniz hazır” dedi. Yıl 1977. Ersan abi bize sahip çıkmıştı. Ersan abi belediye başkanı olarak beni kendisine basın danışmanı olarak atamıştı. İhtilale kadar beraber çalıştık. O da ben de yasaklılar kapsamına alındık. Ersan Atılgan Hatuniye Camii’nin yanındaki zahireci dükkanında ticarete başladı. Bir Renault marka arabası vardı.  Bir süre sonra göremedim. Kendisine sordum “Ertuğrul sattım sermaye yaptım” dedi. Bugün Manisa’nın kuru üzüm ihracatında Ege bölgesinde sayılı işadamları arasında. Hayat mücadelesini Ali Filizkan harika yazmış. Bir solukta okudum. Ali Filizkan bizim mesleğin en çalışkan ve dürüstlük simgesini taşıyan ender simalardandır. Ersan Atılgan’ın hayat hikayesini, yeni neslin kendisine rehber edinmesini tavsiye ederim. İlkeli ve dürüst çalışmadan hiç kimse ticarette de siyasette de bir yerlere gelemez. Ersan Atılgan’la başkanlık, danışmanlık yaşamımda çok şey öğrendim. Anavatan Partisi’nin iktidarında rahmetli Ekrem Pakdemirli ve Özal’dan tam yetki alarak il başkanlığı yaptı. Manisa siyasetine pırıl pırıl genç bir nesil kazandırdı. Bunlardan biri de bugün Manisa’yı Büyükşehir Belediye Başkanı olan Cengiz Ergün’dür. Ersan Atılgan il başkanıyken her toplantıda “Önce işinize sahip çıkacaksınız. Sonra parti görevlerinize” derdi. 1970-1980 yıllarında Mustafa Çapra, Halil Yurtseven ve Ümit Canuyar’la Anavatan döneminde de Ersan Atılgan’la Manisa’nın siyasette, iktidarda güçlü yönetildiği dönemlerdi. Bugün AK Parti iktidarının 14 yıl içinde böyle güçlü siyaset yapan il başkanlarına rastladınız mı? Ben rastlamadım. Biri çıksın “Haksızlık yapıyorsun” desin, göreyim. Bülent Arınç bu konuda çok çaba sarf etti. Partisinin kuruluş yapısından dolayı muvaffak olamadı. Nereden nereye geldik. Ersan Atılgan’ın başarılı iş hayatı ve siyaset yapısından bugünlere gençlere tavsiyem, Ali Filizkan’ın 5 Temmuz Çarşamba günkü Yeni Asır Gazetesi’ndeki yazdığı Ersan Atılgan’ın değerli amibin yazısını okumamışlarsa okusunlar. Yazıyı kesip bir kenara koyarak kendilerine rehber edinsinler.
Bu yazı 114 defa okundu

En Çok Okunan Haberler

 • Bugün
 • Bu Hafta
 • Bu Ay
10 FARKLI SUÇTAN ARANIYORDU
MANİSA'NIN Şehzadeler İlçesinde 10 farklı suçtan aranan şahıs polis ekiplerince yakalandı.
EVLERİ BİR KEZ DAHA BAŞLARINA YIKILACAKTI!
DEPREME dayanıksız olduğu belirlenen Kadın Sığınma Evi için yıkım kararı çıktı… Kadınlar güvenli başka bir eve taşındı
TARIMSAL DESTEKLER BELLİ OLDU
Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) dahil olan çiftçilere bu yıl için ödenecek tarımsal destekler belli oldu.
ÇÖZÜM KOLEJİ'NDE HEDEFLER BÜYÜK!
ÜLKENİN önemli eğitim kurumları arasında yer alan, daha önce yayıncılık ve dershanecilik sektöründe önemli hizmetler veren Çözüm Koleji, yeni eğitim öğretim yılından itibaren Manisa'da olacak
ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ İZMİR İÇİN UYARDI
ABD Büyükelçiliği vatandaşlarını İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Diyarbakır'daki Nevruz kutlamaları için uyardı.
SALİHLİ'DE CANLI BOMBA YAKALANDI!
MANİSA'nın Salihli ilçesinde sabah saatlerinde sıcak dakikalar yaşandı.
MANİSASPORLU AYGÜN'ÜN ACI GÜNÜ
MANİSASPOR'UN ve Fenerbahçe'nin efsane oyuncusu Aygün Taşkıran'ın kızı ve yeğeni Bergama yolunda geçirdiği elim trafik kazası sonucu hayatını kaybetti
BURADA DÖVME ÜCRETSİZ !
SON dönemlerde özellikle gençler arasında çok fazla popüler olan dövmeler yeni bir boyut kazandı. Manisalı bir dövmeci ise adeta ayakta alkışlanacak bir hareket yapıyor.
ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ İZMİR İÇİN UYARDI
ABD Büyükelçiliği vatandaşlarını İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Diyarbakır'daki Nevruz kutlamaları için uyardı.
SALİHLİ'DE CANLI BOMBA YAKALANDI!
MANİSA'nın Salihli ilçesinde sabah saatlerinde sıcak dakikalar yaşandı.
MANİSA'DA TREN KAZASI
MANİSA'DA hemzemin geçitte tren kazası meydana geldi.
ASTSUBAY, DARBECİ GENERALİ ALNINDAN VURDU!
GÜVENLİK uzmanı, Eski Özel Kuvvetler mensubu Mete Yarar dile getirdiği iddialar kan donduracak cinsten
18.7.2017

Süper Lig Puan Durumu

Anket

Milli takımın başına getirilen Mircea Lucescu sizce başarılı olacak mı?
Evet
Hayır
Kararsızım

Astroloji
Bugün aşk, sağlık ve para konularında şanslı mısınız?
 • Koç Burcu
 • Kova Burcu
 • Balık Burcu
 • Oğlak Burcu
 • Boğa Burcu
 • İkizler Burcu
 • Yengeç Burcu
 • Aslan Burcu
 • Başak Burcu
 • Terazi Burcu
 • Akrep Burcu
 • Yay Burcu

© Copyright 2014 - 2017 Manisa Kulis Haber
Metinlerin ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Künye     

Manisakulishaber.com
Merkez Efendi Mahallesi Mimar Sinan Bulvarı. No: 107 Yunusemre / MANİSA

İletişim
Telefon : +90 236 2115345
E-Posta : info@manisakulishaber.com