Son Dakika Haberleri
Mertel Oto Lastik
ERTUĞRUL AYTAÇ
» EGE ÜNİVERSİTESİ MANİSALI HOŞCOŞKUNA EMANET
19 Eylül 2016 Pazartesi
MANİSA Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte öğrenci taşımacılığında yaşanan bazı tereddütler nedeniyle açıklama yaptı. Genel Sekreter Memiş, taşımalı eğitim konusunda Manisa Büyükşehir Belediyesi'ne verilen herhangi bir görev olmadığını söyledi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, taşımalı eğitim sisteminde yaşanan bilgi kirliliğini açıklığa kavuşturmak için basın toplantısı düzenledi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu'nda düzenlenen toplantıya Ulaşım Dairesi Başkanı Fevzi Demir de katıldı.

"YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN"
2016-2017 eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisiyle sözlerine başlayan Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, "Bugün başlayan 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını ve devletimizin kurucu ilkelerine sadık, devletine ve milletine bağlı nesiller yetiştirilmesine vesile olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

"TAŞIMALI EĞİTİM KONUSUNDA TEREDDÜTLER YAŞANIYOR"
Yeni başlayan eğitim öğretim yılının öğrenciler ve aileleri açısından en önemli hususlarından birisinin de okullara ulaşım konusu olduğunu ve Manisa genelinde öğrenci taşımacılığı noktasında tereddütler yaşandığını dile getiren Genel Sekreter Halil Memiş, "Bilindiği üzere, Milli Eğitim Bakanlığı, il ve ilçelerde taşıma yoluyla eğitim sistemini uygulamaktadır. Bu çerçevede, ilimiz dahilinde yaşanan bazı tereddütler nedeniyle, belediyemizin taşımalı sistem konusunda gereğini yapmadığı yönündeki bilgilere istinaden açıklama yapılması gereği duyulmuştur" dedi.

"BELEDİYELERİN DIŞINDA PLANLAMA KOMİSYONU OLUŞTURULUYOR"
Millî Eğitim Bakanlığı Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliğine göre, il ve ilçelerde, her eğitim ve öğretim yılında; taşıma yoluyla eğitimden faydalanacakları, taşıma kapsamına alınacak yerleşim birimlerini ve taşıma merkezi okul/kurumları belirlemek üzere "Planlama Komisyonu" kurulduğunu aktaran Genel Sekreter Halil Memiş, bu komisyonun belediyelerin tamamen dışında kurulan bir komisyon olduğunu söyledi.

PLANLAMA KOMİSYONUNUN GÖREVLERİNİ ANLATTI
Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, planlama komisyonunun görevleri hakkında da bilgiler verdi. Memiş, "Bu komisyonun görevlerinden bir tanesi ise, il/ilçe mahallî mülki idare ve belediye mücavir alan sınırları içindeki toplu taşıma hizmetlerini değerlendirmek suretiyle öğrencisi taşınacak veya kapsam dışı bırakılacak yerleşim birimleri ile taşıma yoluyla eğitimden faydalanacakları, taşıma kapsamına giren kurumlar bazında tespit etmek, öğrenci sayısı ve ulaşım imkânlarına göre, taşınacak öğrencileri ve öğrencisi taşınacak yerleşim birimlerini gruplandırarak, taşıma merkezi okulları tespit etmektir" dedi.

"TAŞIMALI EĞİTİMDE BELEDİYEMİZE HERHANGİ BİR GÖREV VERİLMEDİ"
Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin 5216 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununa göre, Büyükşehir Ulaşım Ana Plânını yapmak veya yaptırmak ve uygulamak; ulaşım ve toplu taşıma hizmetlerini planlamak ve koordinasyonu sağlamak; kara yolu üzerinde işletilen her türlü servis ve toplu taşıma araçlarının zaman ve güzergâhlarını belirlemek olduğunu söyleyen Genel Sekreter Halil Memiş, taşımalı eğitim konusunda belediyemize verilen herhangi bir görev bulunmamaktadır" diye konuştu.

"HAREKAT SAATLERİ VE GÜZERGAHI UKOME BELİRLİYOR"
Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin toplu taşımada güzergah ve hareket saatlerini UKOME kararıyla belirlediğini ve bu kararların da toplu taşıma yapılan bölgelerin potansiyeline göre belirlendiğini aktaran Genel Sekreter Halil Memiş, "Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bizim belirlediğimiz güzergahlarda taşımalı sistemin içine dahil edilmesine engel teşkil etmemektedir. Özellikle belirtmek isteriz ki, belediyemizin veya diğer belediyelerin taşımalı eğitimle ilgili hiçbir görevi bulunmamaktadır" dedi.

"TAŞIMALI EĞİTİMİN PLANLAMASI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN GÖREVİ"
Taşımalı eğitim konusunda Manisa Büyükşehir Belediyesi'ne kanun nezdinde herhangi bir görev verilmediğini söyleyen Genel Sekreter Halil Memiş, "Özetle ifade etmemiz gerekmektedir ki, taşımalı sistemin planlaması ve ihale yapılarak taşımanın sağlanması görevi tüm il genelinde milli eğitime verilmiş bir görevdir. Buna rağmen, belediye olarak saatleri uyan öğrencilerimizin sağlıklı ve güvenli bir şekilde okullarına gidip gelmeleri için her türlü hassasiyet gösterilmektedir ve bundan sonra da gösterilecektir. Milli Eğitim tarafından yapılacak planlamada belediyemizce belirlenen güzergahlar ve otobüslerimizin hareket saatleri de dikkate alınarak öğrencilerimizin mağdur edilmesini engelleyecek çözümler üreteceğinden hiçbir tereddüdümüz bulunmamaktadır" diye konuştu.
Bu yazı 354 defa okundu

En Çok Okunan Haberler

 • Bugün
 • Bu Hafta
 • Bu Ay
KARAYOLLARI'NDAN UYARI
KARAYOLLARININ yapım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.
OTOMOBİL TAKLA ATTI: 1 YARALI
MANİSA'DA gece yarısı meydana gelen kazada otomobil takla atarken şans eseri can kaybı olmadı
ÇİFTÇİ TÜTÜNDEN UMUTLU
MANİSA'da Yunusemre İlçesi Yuntdağı Bölgesi'nde sıcak havaya karşın gün ağarmadan tütün kırmaya başlayan çiftçiler, bu yılki üretimden umutlu olduklarını söyledi.
İSO İKİNCİ 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU LİSTESİNİ AÇIKLADI
İSTANBUL Sanayi Odası'nın (İSO) ‘Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu' araştırmasının 2016 yılı sonuçları açıklandı.
ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ İZMİR İÇİN UYARDI
ABD Büyükelçiliği vatandaşlarını İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Diyarbakır'daki Nevruz kutlamaları için uyardı.
SALİHLİ'DE CANLI BOMBA YAKALANDI!
MANİSA'nın Salihli ilçesinde sabah saatlerinde sıcak dakikalar yaşandı.
ASKERLER KAN KUSUYOR
YEDİKLERİ yemekten zehirlenerek hastaneye kaldırılan askerlerin söyledikleri tüyler ürpertti
MANİSASPORLU AYGÜN'ÜN ACI GÜNÜ
MANİSASPOR'UN ve Fenerbahçe'nin efsane oyuncusu Aygün Taşkıran'ın kızı ve yeğeni Bergama yolunda geçirdiği elim trafik kazası sonucu hayatını kaybetti
19 İLÇE İL OLACAK
TÜRKİYE Büyük Millet Meclis'inde, İçişleri Bakanlığı'nda, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nda ve bazı kamu kurumlarında hazırlanmış olan dosyanın tamamlandığı iddia edildi. Dosyada Manisa'dan da 3 ilçe bulunuyor.
MANİSALI OYUNCU SÖZ DİZİSİNDE
MANİSALI oyuncu Aytaç Şaşmaz, Söz dizinde oynadığı rolüyle izleyicilerin beğenisini topluyor.
ŞOFÖRLERİN BEDAVA BİNİŞ İSYANI!
ŞOFÖR esnafının sürekli cepten yediğini dile getiren Manisa Özel Halk Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Erdoğan Akatmacı çok dertli…
MANİSA'DAKİ EŞSİZ GÖSTERİ YARIN
BU sene 475. Kez düzenlecek olan Uluslararası Mesir Macunu Festivalinde Solo-Türk gösteri uçakları da unutulmaz bir gösteri düzenleyecek.
20.6.2017

Süper Lig Puan Durumu

O G B M A Y AV P
1 0 0 0 0 0 0 0 0
2 0 0 0 0 0 0 0 0
3 0 0 0 0 0 0 0 0
4 0 0 0 0 0 0 0 0
5 0 0 0 0 0 0 0 0
6 0 0 0 0 0 0 0 0
7 0 0 0 0 0 0 0 0
8 0 0 0 0 0 0 0 0
9 0 0 0 0 0 0 0 0
10 0 0 0 0 0 0 0 0
11 0 0 0 0 0 0 0 0
12 0 0 0 0 0 0 0 0
13 0 0 0 0 0 0 0 0
14 0 0 0 0 0 0 0 0
15 0 0 0 0 0 0 0 0
16 0 0 0 0 0 0 0 0
17 0 0 0 0 0 0 0 0
18 0 0 0 0 0 0 0 0

Anket

Başkanlık sistemi referandumunda oyunuz ne olacak?
Evet
Hayır

Astroloji
Bugün aşk, sağlık ve para konularında şanslı mısınız?
 • Koç Burcu
 • Kova Burcu
 • Balık Burcu
 • Oğlak Burcu
 • Boğa Burcu
 • İkizler Burcu
 • Yengeç Burcu
 • Aslan Burcu
 • Başak Burcu
 • Terazi Burcu
 • Akrep Burcu
 • Yay Burcu

© Copyright 2014 - 2017 Manisa Kulis Haber
Metinlerin ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Künye     

Manisakulishaber.com
Merkez Efendi Mahallesi Mimar Sinan Bulvarı. No: 107 Yunusemre / MANİSA

İletişim
Telefon : +90 236 2115345
E-Posta : info@manisakulishaber.com