Allah'a Kurban, Toprağa Can, Bayrağa Kan Verdik. Bu Vatanı Biz, Karşılıksız SEVDİK...

Ülkü, İnsanın kendisi, mensup olduğu milleti ve bütün insanlık için ulaşmasını bütün benliği ile istediği kutsal bir hedeftir.

İstenilen ve hayal edilen hedefe varmak gayesiyle, Türklük Gurur ve Şuuru, İslam Ahlak ve Faziletinin den sapmadan, yılmadan, usanmadan, cesaretle, fedakarca, her türlü olumsuzluğa katlanarak, Tek Vatan, Tek Dil, Tek Bayrak, Tek ve Ebedi Devlet inancı ile çalışanlara Ülkücü Denir.

Ülkü Yolu, çetin, sarp, zorluklar ile doludur. Ülkücü, nefsani arzularını yenmekle bu yola baş koyar ve fani hayatının her anını bu yolda değerlendirir.

Kendilerini Türk Milletinin ortak ülküsüne adayan her Ülkücü, kendisini, Yüce Türk Milletinin, var olduğu günden beri oluşturduğu Milli Kültürünün yansıttığı, Milli Karakteri ne uygun şekilde azim, irade ve sabır ile hazırlar, terbiye eder, yetiştirir.

Ülkücülük, Türklüğün milli ve manevi değerlerinin asırlar boyu kaynaşması ile oluşan Müslüman Türk Milletinin, Milletler yarışında, Muasır Medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmasını arzulamak, bu gaye uğrunda çalışmak, daha çok çalışmak ve ülküsünü hayat tarzı haline getirmektir.

Ülkücüler;

Onlar, Kevser akan, gül kokan kahramanlardır.

Onlar, Türk Milletine ve Türk Dünyasına sevdalı gönüllerdir.

Onlar, Anadolu' nun alın teridirler.

Onlar, Tarihte, Oğuz Ata, Mete Han, Bilge Kağan, Attila, Alparslan. Osman Gazi, Fatih, Yavuz, Atatürk ve daha binlercesidirler.

Onlar, cephede asker, okulda öğretmen, bilim adamı, hukukçu, esnaf,... alp ve alperenlerdir.

Onlar, Allah'tan başkasına minnet etmeyen hizmet ve gönül erleridirler.

Onlar, Allah'a Kurban, Toprağa Can, Bayrağa Kan Veren, Vatanı Karşılıksız Seven, Ad, San, Madde, Makam peşinde olmayan Kahramanlardır.

Ülkücüler, Başbuğlarının önderliğinde, Orta Asya Bozkırlarından kopup gelerek, üç kıtada kılıçla, ilim ve fen ile ve dahi hoşgörü ile tarihin kaydettiği en büyük devleti kuran, bitti sanıldığında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde Milli Mücadele Destanını yazan, her türlü saldırıya rağmen, yıkılmadan, bölünmeden ayakta kalan, ''az zamanda, çok büyük işler başaran'', Yüce Türk Milletinin , İline, Beline, Diline, İşine , Aşına, Eşine sahip çıkan, kahraman, fedakar evlatları, gün, Bir olmak, Diri Olmak, İri Olmak Günüdür. Üzerimizde oynanan oyun büyüktür, kültürümüzle, milli manevi değerlerimizle oynanmakta, Kürt-Türk, Alevi-Sünni kavgası çıkartılmak istenmektedir.

Hizbullah, İslami Hareket, İbda-c, siyasi İslam, Ilımlı İslam, Tarikatlara sızan İngiliz, Amerikan, Alman, İran ajanlarının eliyle oluşan fraksiyonlar eli ile cihad adı altında İslam, şiddet, hurafe, mana ile maddeleştirme süreci ile parçalanmakta toplular bölünmekte, ayrıştırılmaktadır.

ABD güdümünde ki FETO/PYD nin 15 Temmuzda ki alçakça kalkışması ile yaşananlar oynanan oyunun son perdeleridir. Dün bu oyuna düşmedik, bugünde düşmemek, milli ve manevi değerlerimize topyekun sahip çıkmakla, çalışmakla, birleşmekle, üstün ahlak ile çalışmak, hoşgörü ve ortak akıl ile mümkün olacaktır.

Allah Yüce Türk Milletinin Yar ve Yardımcısı olsun.

 

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.