Türkiye Basketbol Ligi’ne yükselecek iki kulübü belirleyecek olan TB2L Final Grubu’nun kura çekimi, Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. TBF TV’den canlı yayınlanan kura çekim törenine Türkiye Basketbol Ligi Koordinatörü Gökhan Tokatlı, Türkiye Basketbol 2. Ligi Koordinatörü Oktay Yılmaz, TBF Yetkilileri, Kulüp Temsilcileri ve Basın Mensupları katıldı.
MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR İLK MAÇINDA ARTVİN BELEDİYE İLE KOZLARINI PAYLAŞACAK
Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi’nde normal sezonu zirvede bitirdikten sonra play-off eleme maçlarında da başarılı sonuçlara imza atarak adını final grubu maçlarına yazdırmayı başaran Manisa’nın dev adamları ilk maçında 28 Nisan Cumartesi günü saat 15.00’de Atatürk Spor Salonu’nda Artvin Belediye ile karşı karşıya gelecek.
FİNAL GRUBU MAÇLARINDA İLK YARI HEYECANI
1.HAFTA
Fethiye Belediye- Bolu Spor
Gemlik Basketbol- Edirne Bld. Edirnespor
Final Spor- Bornova Belediyesi
Manisa Büyükşehir Belediyespor- Artvin Belediye
2. HAFTA
Artvin Belediye- Final Spor
Bolu Spor- Manisa Büyükşehir Belediyespor
Bornova Belediyesi- Gemlik Basketbol
Edirne Bld. Edirnespor- Fethiye Belediye
3.HAFTA
Fethiye Belediye-Manisa Büyükşehir Belediyespor
Gemlik Basketbol- Artvin Belediye
Final Spor-Bolu Spor
Edirne Bld. Edirnespor- Bornova Belediyesi
4.HAFTA
Artvin Belediye- Edirne Bld. Edirnespor
Bolu Spor- Gemlik Basketbol
Bornova Belediyesi- Fethiye Belediye
Manisa Büyükşehir Belediyespor-Final Spor
5.HAFTA
Fethiye Belediye-Final Spor
Gemlik Basketbol- Manisa Büyükşehir Belediyespor
Bornova Belediyesi-Artvin Belediye
Edirne Bld. Edirnespor- Bolu Spor
6.HAFTA
Artvin Belediye- Fethiye Belediye
Bolu Spor- Bornova Belediyesi
Final Spor- Gemlik Basketbol
Manisa Büyükşehir Belediyespor- Edirne Bld. Edirnespor
7.HAFTA
Fethiye Belediyesi- Gemlik Basketbol
Bolu Spor- Artvin Belediye
Bornova Belediyesi- Manisa Büyükşehir Belediyespor
Edirne Bld. Edirnespor- Final Spor
FİNAL GRUBU MAÇLARINDA İKİNCİ YARI HEYECANI
8. HAFTA
Bolu Spor - Fethiye Belediye
Edirne Bld. Edirnespor – Gemlik Belediye
Bornova Belediyesi –Final Spor
Artvin Belediye –Manisa Büyükşehir Belediyespor
9.HAFTA
Final Spor- Artvin Belediye
Manisa Büyükşehir Belediyespor- Boluspor
Gemlik Basketbol –Bornova Belediyesi
Fethiye Belediye- Edirne Bld. Edirnespor
10.HAFTA
Manisa Büyükşehir Belediyespor –Fethiye Belediyespor
Artvin Belediye- Gemlik Basketbol
Bolu Spor –Final Spor
Bornova Belediyesi –Edirne Belediye Edirne Spor
11.HAFTA
Edirne Bld. Edirnespor –Artvin Belediye
Gemlik Basketbol –Bolu Spor
Fethiye Belediye –Bornova Belediyesi
Final Spor –Manisa Büyükşehir Belediyespor
12.HAFTA
Final Spor –Fethiye Belediye
Manisa Büyükşehir Belediyespor –Gemlik Basketbol
Artvin Belediye –Bornova Belediyesi
Bolu Spor –Edirne Bld. Edirnespor
13. HAFTA
Fethiye Belediye –Artvin Belediye
Bornova Belediyesi –Bolu Spor
Gemlik Basketbol –Final Spor
Edirne Bld. Edirnespor –Manisa Büyükşehir Belediye Spor
14. HAFTA
Gemlik Basketbol – Fethiye Belediye
Artvin Belediye –Bolu Spor
Manisa Büyükşehir Belediyespor –Bornova Belediyesi
Final Spor –Edirne Bld. Edirnespor