banner72

Özdağ’dan ‘Vefa’lı ‘Lider’li tweetler

CHP’nin listesinin açıklandığı gece sosyal medyadan paylaşım yapan AK Partili Selçuk Özdağ’ın yazdıkları, soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

Özdağ’dan ‘Vefa’lı ‘Lider’li tweetler

CHP’nin listesinin açıklandığı gece sosyal medyadan paylaşım yapan AK Partili Selçuk Özdağ’ın yazdıkları, soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

21 Mayıs 2018 Pazartesi 00:58
Özdağ’dan ‘Vefa’lı ‘Lider’li tweetler

AK Partili Selçuk Özdağ’ın gece yarısı attığı tweetler kafaları karıştırdı. CHP’nin listesinin açıklandığı gece sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden paylaşımlar yapan Özdağ’ın yazdıkları akılları karıştırdı.

Vefa içeren sözler yazan Özdağ’ın yorumları, liste dışı kaldığı ihtimalini akıllara getirdi. 

İşte o tweetler:

1-Bir ömür geldi geçiyor. Kime sorsanız hayatın kısacık bir zaman dilimi olduğunu söyleyecektir. On yıl yaşayanlar için de yüz yıl yaşayanlar için de hayat kısa bir zaman dilimidir. Çünkü ihtirasların, emellerin sınırı yoktur.

2-Önemli olan, ne kadar yaşadığımız değil, nasıl yaşadığımızdır. Ey ben! işte bunun içindir. Tükettiğimiz her nefesin bir hesabı var. Ey ben! bize bunu hatırlatır. Yaptığımız, yapmadığımız her işin bir sorumluluğu var. Ancak Ey ben! diyebilirsek bu sorumluluğu fark edebiliriz.

3-Kendi hesabında temiz çıkamayan, yarın büyük divanda hiç temiz çıkamaz. Allah bize temiz çıkabileceğimiz bir muhasebe nasip etsin. Yoksa işimiz çok zor.

4-Ramazan ayı,aynı zamanda bir muhasebe ayıdır.Nefsi ey ben!diye hesaba çekip, sorgulama ayıdır.Hayatımız Ey sen!diye başlayan sorgulamalarla geçti. Başkalarında gördüğümüz her yanlışı sigaya çektik.Bir defa olsun aynayı kendimize çevirip,yaşadığımız hayatın muhasebesini yapmadık.

5-Güzel ahlaka giden yol Ey ben! diyerek yaşananların dökümünü çıkarmaktan geçer. Çünkü, ancak kendini hesaba çekenler kendilerini düzeltebilirler. Muhasebe yoksa güzel ahlaka giden bir yol da yoktur. İslam bize hep büyük bir hesap gününün varlığını hatırlatır.

Lider için eskiler vefa,yeniler ufuktur. Bunu başarabilen bir lider  her zaman arkasından koşacak kitleler bulur.

6-Lakin, bugün Ey ben! diyerek kendi yakasına yapışan insan sayısı yok denecek kadar azdır. Her türlü günahı küçülterek, işlenmesini normal hale getirdik.

7-Dini,namaz kılmak oruç tutmaktan ibaret gördük. Yaşadığımız dünyaya karşı sorumluluklarımızı unuttuk. Zulme, gadre uğrayanlara bir defa dönüp bakmadık.Zalimi alkışladık, mazlumu aşağıladık. İslam'ı nefsimize göre tercüme ettik,Allah'ın dinini çıkarlarımızın dini haline getirdik.

8-Hz.Ömer, bugün Allah için ne yaptın sorusunu bize emanet bırakmıştır. Bu ey ben! demenin bir başka şeklidir. Aslında bugünü değil, bütün bir hayatı önümüze alıp Allah için ne yaptığımızı sorgulamamız gerekiyor.

9-Kaç kişi bugün geriye dönüp baktığı zaman terazisinde Allah için yaptıklarının ağır bastığını görebiliyor. Kaç kişi gönül rahatlığı içinde emaneti teslim edeceği ana yürüyebiliyor?

10-Gönül yıkan, haksızlığa kayıtsız kalan, nefsine uygun bir din yonttuğu için her yaptığını dine uygun sanan bir topluluk haline geldik. Yanlış yapa yapa vicdanlarımızı öldürdük. Etrafımızdaki feryatları duymuyoruz. "

Son Güncelleme: 21.05.2018 01:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Erkal 2018-05-21 12:05:16

Yeni Vekil Adayları bayrağı devir almalı artık Recai Berber Manisa da hiç görmüyoruz ama manisa ya faydalı kişiler gelmeli

Avatar
Milli irade 2018-05-21 14:10:40

Vekillik meslek olmuş.2 yılda emeklilik ömür boyu kırmızı pasaport, 8 çakma dişbedava her türlü sağlık hizmeti,kırmızı plakalı özel şoförlü araba, telefon paraları devletten, bedava sekreter ve danışman, meclis lokantasında 2-3 liraya et yemeği ,ordan burdan siyasetin finansmanı, köylünün suyu pis naraları ile BŞB Başkanı ile kapışma ama hangi köylerin olduğunu açıklamama, sonunda lidere güzelleme ve de günah çıkarma!

Avatar
Ali 2018-05-21 11:20:57

Adam

Avatar
anılan Manisalı 2018-05-21 17:15:54

Manisa tamam diyor