banner72

AK Parti'den Merkez'de kritik hamleler

AK Parti, Manisa’da Merkez ilçeleri alabilmek için kritik hamleler yapıyor… Kulislerde konuşulanlara göre, işler adeta satranç oyununa dönmüş durumda

AK Parti'den Merkez'de kritik hamleler

AK Parti, Manisa’da Merkez ilçeleri alabilmek için kritik hamleler yapıyor… Kulislerde konuşulanlara göre, işler adeta satranç oyununa dönmüş durumda

10 Ocak 2019 Perşembe 09:16
AK Parti'den Merkez'de kritik hamleler

Özel Haber: Burhan Akdemir

AK Parti, Manisa’da Merkez ilçelerin kaybedilmemesi için, ince eleyip sık dokuyor. Kulislerde konuşulanlara göre AK Parti Merkez ilçelerde adeta satranç oynuyor. Edinilen bilgilere göre AK Parti Genel Merkezi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’i Yunusemre’ye aday göstererek ilçeyi sağlama almak yönünde önemli bir hamleye imza atmaya hazırlanıyor. Ömer Faruk Çelik’in Yunusemre’den aday olması durumunda ise Şehzadeler’de kimin aday olacağı merak konusu olurken, AK Parti’nin bu konuda da planı hazır. İlçeden belediye başkan aday adaylığı için sadece Can Mercül başvuru yapsa da, AK Parti’nin kozu farklı bir isim: Atilla Efendioğlu.

Cumhur İttifakı, Manisa’da büyük oranda şekillenmiş durumda. İttifak kararı olarak, MHP’nin belediyeleri MHP’de, AK Parti’nin belediyeleri AK Parti’de kalacak ve her iki parti de adayının olmadığı belediyede ittifakın diğer kanadını destekleyecek.

Manisa’da Büyükşehir Belediye Başkan Adayı MHP’den olacak. AK Parti, Büyükşehir için MHP’nin adayı Cengiz Ergün’ü destekleyecek. Merkez’deki iki ilçe ise AK Parti’de. Son dakika bir değişiklik olmadığı takdirde, ilçelerde de MHP AK Parti’nin adaylarını destekleyecek.

AK Parti Merkez ilçelerin kaybedilmemesi için, ince eleyip sık dokuyor. Kulislerde konuşulanlara göre AK Parti bu kapsamda Merkez ilçelerde adeta satranç oynuyor.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in, son dönemde adı Yunusemre Belediye Başkan adaylığı için geçiyor. Çelik’in, Manisa’da geçtiğimiz aylarda yapılan temayül yoklamasında adı Büyükşehir için üst sıralarda çıkmıştı. Ancak Büyükşehir için ittifak kararı alınınca adaylık işi rafa kalktı.

Edinilen bilgilere göre AK Parti Genel Merkezi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’i Yunusemre’ye aday göstererek ilçeyi sağlama almak yönünde önemli bir hamleye imza atmaya hazırlanıyor.

Ömer Faruk Çelik’in Yunusemre’den aday olması durumunda ise Şehzadeler’de kimin aday olacağı merak konusu olurken, AK Parti’nin bu konuda da planı hazır. İlçeden belediye başkan aday adaylığı için sadece Can Mercül başvuru yapsa da, AK Parti’nin kozu farklı bir isim: Atilla Efendioğlu.

Mimarlar Odası eski başkanı, 2009 yerel seçimlerinde Manisa’dan Demokrat Parti’nin adayı ve mevcut Şehzadeler Belediye Başkan Danışmanı olan Atilla Efendioğlu’nun ismi Genel Merkez’e tesadüf eseri gitmedi.

Edinilen bilgilere göre ittifak olmaması durumunda Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olması beklenen Ömer Faruk Çelik’in yerine isim düşünen AK Parti, Manisa’da Şehzadeler ilçesinde saha araştırması yaptı. Bu araştırmada, Atilla Efendioğlu’nun ismi açık ara önde çıktı. Demokrat kökenli bir yapıdan gelen Efendioğlu’nun Genel Merkez tarafından da kabul gördüğü ve Şehzadeler için aday gösterileceği kuvvetle muhtemel görünüyor.

Öte yandan Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’nin aday gösterilmeyeceği de yüksek sesle dillendirilmeye başlandı. Hatta Çerçi’nin bu kapsamda Ankara’da olduğu ve genel merkezde konuyu araştırdığı ifade ediliyor.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Adem Gümüşkaya 2019-01-10 10:27:40

İnanın bu haberleri okuduğum zaman güzel MANİSA ma üzülüyorum.Allah aşkına Manisa da başka kimse yok mu? Aynı isimler kısır bir döngü yeter be kardeşim Ömer Faruk beyfendi şehzadeler de ne yaptı başarısı nedir? Atilla beyfendiyi tanımam 2009 da aldığı oy nedir? Mehmet Çerçi yıllardır vekillik başkanlık o bu Manisa'da bu beyfendiler haricinde kimse yok mu? Yıllardır vekiller aynı başkanlar aynı sonuç Manisa yerinde saymaya devam İnanın yeter demek geliyor içimden YETER ... Biraz çekilin kenara da başka yüzler gelsin inanın artık sandığa gitmek gelmiyor içimden.

Avatar
Gerçek manisalı 2019-01-10 17:34:48

Büyükşehir cengiz ise ittifakın gerçek oyunu göremiyeceksiniz cengize oy yok

Avatar
Vatandaş 2019-01-10 09:47:57

Ne güzel algı yapmışsınız ya.. VAllahi bravo

Avatar
Çok güldüm... 2019-01-10 11:44:53

Kendince algı yapmaya çalışan yerel gazete işte.

Avatar
Ekrem Batur 2019-01-10 13:12:17

salihliyi zekiye bırakırsanız bizim adayımız bağımsız Ertan Gökçe'dir

Avatar
Gerçek manisalı 2019-01-10 17:25:22

Büyükşehir cengiz ise ittifakın gerçek oyunu göremiyeceksiniz cengize oy yok

Avatar
Rüstem Arıoğlu 2019-01-10 10:14:35

Ahmet TONGUÇ başkası olursa oy yok

Avatar
Murat DUYGULU 2019-01-10 14:34:51

Kurulduğu günden beri AK Partiye oy attım. Şehzadeler de TONGUÇ olmazsa oy atmam bu kadar vefasızlık olurmu ya Nasıl bir adalet bu