Türkiye bir genel seçime hazırlanıyor. Kimi, neden nasıl seçeceğiz?

Seçtiğimiz, bizi temsil etmesi için Gazi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gönderdiğimiz kişi veya kişiler, meclis kürsüsüne çıkacaklar ve ''Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim'' diyerek yemin edecekler.

Lütfen yemin metnini dikkatle okuyalım ve düşünelim, bu metne sadık kalacak ve bir anlamda milletin vekillerinin asli görevlerini de belirleyen bu metne ve yemine sadık kalacak kişilere mi vekalet vereceğiz?

Veya, bu yemini hiç etmemişçesine, Milli olan her şeyden nefret eden, Atatürk İlke ve İnkılaplarını yok saymasının ötesinde, Atatürk, kurucu irade, Cumhuriyetin temel niteliklerini ortadan kaldırmak için her türlü gayreti gösteren, toplumun huzur ve refahını yandaşlarının refahı olarak gören, adalet anlayışını kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaya çalışan, giderek devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatan ve milletin bölünmez bütünlüğüne varlıklarını devam ettirmek uğruna pazarlık konusu yapanlara mı vekalet vereceğiz?

Kimin milletvekili olmasını istiyoruz?

Kanun tasarısı hazırlayan, meclis kürsüsünde milletin menfaatlerin savunan, torpil, tavassut, iş takibi gibi konuları gündemine almayan, yolsuzluk, hırsızlık, dolandırıcılık, devlet ve millet düşmanları ile meclis içinde ve dışında mücadele edenlerin mi, yoksa, toplantılara dahi katılmayan, sadece el kaldırıp indiren, iş takipçiliği yapan, sıfatını kullanarak görevini yapanları tehdit eden, sürdüren, mal varlığına mal varlığı katanların mı?

Hakikaten vekillerimizi biz mi seçeceğiz?

Görünen o ki yine birileri birilerini gösterecek ve millet tercihini gösterilen aday ve bağlı olduğu parti nezdinde yapacak.

Her partiden çok sayıda aday adayı var. Her biri kendine göre değişik düşünceler ile aday adayı. Manisa da içlerinden sadece dokuzu milletvekili olacaklar. Arzumuz o odur ki, ister ön seçim, ister temayül, ister merkez yoklaması ile aday gösterilsinler yeter ki okuyacakları yemine sadık kalabilecek kişiler olsunlar.

Selam ve Dua ile!
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.