banner72

Manisalı kadınlar, Rabia Naz için meydanda

Geçtiğimiz yıl Eynesil’de şüpheli bir şekilde ölen Rabia Naz için, Manisa’da Kadın Meclisleri, basın açıklaması düzenledi.

Manisalı kadınlar, Rabia Naz için meydanda

Geçtiğimiz yıl Eynesil’de şüpheli bir şekilde ölen Rabia Naz için, Manisa’da Kadın Meclisleri, basın açıklaması düzenledi.

13 Nisan 2019 Cumartesi 13:27

HABER: SERKAN ÖZCAN

Manisa Kadın Meclisleri, Rabia Naz için basın açıklaması yaptı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda toplanan kadınlar, 11 yaşında hayatını kaybeden Rabia Naz’ın ölümünün üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen henüz olayın aydınlatılmamasına tepki gösterdi. ‘Rabia Naz için adalet istiyoruz’ sloganları atan kadınlar, “Türkiye’nin dört bir yanında kadın meclisleri olarak Rabia Naz’ın ölümünün aydınlatılması için meydanlardayız. Rabia Naz’ın intihar ettiğini öne sürdüler, ölümünün üzerini kapatmaya çalıştılar. Koskocaman 1 yılda Rabia Naz’ın ölümünün aydınlatılması için ne yapıldı?” sorusuyla cinayetin aydınlatılmasını istedi.

RABİA NAZ OLAYI

Rabiz Naz Vatan, geçen yıl 13 Nisan’da Eynesil ilçesi Gümüşçay Mahallesi’ndeki evlerinin önünde yaralı halde bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan Rabia Naz, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Küçük kızın ölüm nedeninin tespiti için Adli Tıp Kurumu’ndan istenilen 2 ayrı raporda, ‘ölümün genel beden travmasına bağlı kırık ve iç organ yaralanması’ sonucu meydana geldiği, yüksekten düşme ile uyumlu olduğu bildirildi. Aile ise kızlarına otomobil çarptığını ve yaralı halde evin önüne bırakıldığını iddia etti. Baba Şaban Vatan, ilçe merkezinde miting yaparak, kızının ölümüne neden olanların bulunmasını istedi.

Son Güncelleme: 13.04.2019 13:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Zuzu 2019-04-13 22:15:07

Manisali kadinlar ya izmire gitmiş yada çoğunluğu evlat sahibi değil....saçma sapan bir aktivite olsa manisali kadinlar meydanları doldururdu,böyle önemli bir olayda ortada yoklar yazıklar olsun