Adalet, her bireye göre farklı mıdır?

Şüphesiz hayır.

Adalet, toplumun her kesiminden, her yaştan, her ırktan, her cinsten, her millet veya etnik guruptan insanların, adalet önünde eşit olmasıdır. İstenen ideal olan budur.

Hukuk, toplumun örf, adet, gelenek, milli ve dini kültür ve inançlarının bir arada oluşturduğu kavramdır.

Hukuk temel alınarak milletin seçerek görevlendirdiği vekilleri toplumun çıkarlarını, güvenini sağlamak için yasa yaparlar.

Her birey yasalara uymak zorundadır. Uymayan, kınanır ve yargılanır.

Netice de şeriatın kestiği parmak acımaz.

Tutuklu gazeteciler, sadece gazetecilik görevlerini yaptıkları için mi tutuklanmışlar ve yargılanmak talar?

Muhalefetin iddiası bu.

Hüküm yiyen bir de milletvekili var. Tutuklu milletvekilleri de...

Ana muhalefet partisi Genel Başkanı ADALET için yürüyor.

Türk Ordusunun komutanları tutsak edildiğinde yürümediler...

Bu gün bir milletvekili mahkum edildiği için yürüyorlar. Terör örgütlerinin siyasi uzantılarını da yanlarına alıyorlar.

Peki, Türkiye de bulunan bütün mahkemelerin verdiği kararlar yanlış mı? Türk Adalet sistemin de görev yapan bütün Cumhuriyet Savcıları ve Hakimler, iktidar partisinin talimatları ile mi karar veriyorlar?

Şüphesiz hayır.

Ancak oluşturulmaya çalışılan hava çok tehlikeli bir biçimde bu yöne, bu düşünceye doğru kaydırılmaktadır.

Devletin, kendi Milli çıkarları doğrultusunda yaptığı bir örtülü operasyon, bu gün çok net bir şekilde ortaya çıktığı üzere, PYD/FETO örgütü tarafından açığa çıkartılmış, Görevli ve sorumlu kurumun tüm ikazlarına rağmen Tırlar durdurularak aranmak istenmiş ve bazı gazeteciler, bilgi edindirme, haber verme sınırlarını aşarak Devleti Ulusları Arası Hukuk ta suçlu göstermek istercesine sözde haber adı altında olayı manşetlere taşımakta sakınca görmemişler ve muhalefette iktidarı yıpratmak adına Devleti yıpratmakta bir sakınca görmemişlerdir.

Türkiye'nin içinde bulunduğu zor şartları göz ardı ederek, iktidar karşıtlığını Devlet karşıtlığına indirgeyerek yürüyorlar.

Bu yürüyüşte yer almayan Barolar Birliği Başkanını da katılmamakla suçluyorlar.

Barolar birliği siyaset üstü bir kurumdur ve başkanı da bir siyasi partinin eylemine katılmamakla sorumluluğunun bilincinde olduğunu göstermiştir.

CHP genel Başkanı, siyaseten doğru olanı büyük bir risk alarak sürdürmektedir. Ancak, yıkıcı ve bölücü örgütlerin siyasi uzantılarını da yanına almakla ve bu örgütler ile simgeleşen türkülerin söylenmesini, pankart ve posterlerinin taşınmasını da engelleyememektedir.

Güvenlik güçlerinin bu eylem boyunca gereken bütün tedbirleri aldığı ve almakta da devam edeceği görülmektedir.

Milletin sağ duyusu bu güne kadar galip ki , bir kaç münferit, karşılık ve de destek bulmayan ferdi hareketler dışın da üzücü bir olay yok.

Yarın ne olacak sorusu ortak akılla sorulmalı. Terör örgütlerinin uzantıları, ajanlar, provokatörler Son durakta devreye girerler ise ne olacak?

ADALET her bireye lazım. Lazım da, Türkiye Cumhuriyeti Devletini yıkmak, bölmek isteyenlere de sırf iktidar karşıtlığı ile göz kırpmamak, onlardan destek almamak lazım.

Selam ve Dua İle !...

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.